Samsung Galaxy Note 4’ün özellikleri Benchmark testinde ortaya çıktı

’un merakla beklenen büyük ekranlı telefonu ’ün önemli özellikleri AnTuTu Benchmark testinde gün yüzüne çıktı. 3 Eylül’de IFA’da lanse edilecek üst düzey telefon ile Samsung, akıllı telefonlar satışlarında son iki çeyrektir yaşadığı düşüşü tekrar artırmayı hedefliyor. 

Kriter testinde yer alan detaylara göre Galaxy Note 4’ün Super AMOLED ekranı 2.560 x 1.440p çözünürlüğünde olacak. KitKat işletim sistemiyle kutudan çıkacak Galaxy Note 4’ün işlemci birimini beklendiği gibi destekli 8 çekirdekli ve ARM grafik birimini oluşturacak.

1408248939_note4-benchmarks.jpg

Telefonda yer alacak RAM için kısa süre önce 4GB iddiası gündeme deldi ve açıkçası bu durum birçok kişiyi heyecanlandırdı. Oysa Benchmark testindeki bilgiye göre telefonda 3GB RAM kullanılacak. 16GB dahili depolama ve 16MP çözünürlüklü arka kamera kriter testinde karşılaştığımız diğer özellikler.

5.7-inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak telefonun ayrıca işlemcili versiyonu da olacak. Ultrason dalgalarını temel alan gelişmiş S-Pen özellikler, Ultraviyole sensör, göz tarayıcısı, yenilenen TouchWiz kullanıcı arayüzü ve 128GB’ye kadar hafıza kart desteği Note 4’ün öne çıkan diğer özellikleri olacak. 

kaynak: mobifo

Sonraki sayfalarda Galaxy Note 4 olduğu iddia edilen sızıntılara göz atabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir