CHP’de kurultay tarihi belli oluyor

Cumhurbaşkanı seçimi sonrası CHP’de istenmesi ile ilgili olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Yezidilere yardım taşıyan helikopterin düşmesi sonucu yaralanan ve tedavisi İstanbul’da süren Irak Parlamentosu Milletvekili Viyan Dahil’i ziyaretinin ardından soruları cevaplandırdı.

Parti içinde bir kriz yaşanmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, kurultay için pazar günü bir çalışma yapılacağını söyledi.

Eski milletvekillerinin imza topladığını belirten Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak, “İmza toplayabilirler, görüş beyan edebilirler. Demokrasilerde bunları olağan kabul etmek lazım. Bizi AKP’den ayıran, diğer partilerden ayıran temel fark budur. Biz demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Genel başkan adayları çıkabilir. Demokratik yollarla yarışacağız. Bu gayet doğal. Gidin pek çok demokratik ülkede bunu görebilirsiniz. Bu ülkeye demokrasiyi getiren parti olarak bu tür olayları olağan karşılamamız gerekiyor. AKP’de olmadı, bizde oldu diye sanki bizde bir kriz var. Bir kriz yok arkadaşlar. Normal demokratik yollarla bir yarış yapılacak. Bütün hedef 2015 seçimlerinde daha başarılı bir performans çıkarmak. Pazar günü arkadaşlarımızla oturacağız, çünkü kurultay tarihini belirlemek için salon bulmak ön hazırlıkları yapmak gerekiyor. İlan gerekiyor, gündem gerekiyor. Pazar günü netleşecek bu tablo.”  dedi.

TRT Haber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir